Особиста охорона

Тілоохоронець

Особиста охорона для ВІП-персон. Охоронець - професія і життя

З давніх часів вважали, що охоронець (bodyguard) - це воїн і філософ, боєць і миротворець, людина віддана вищим ідеалам і канонам честі. Таких охоронців могли дозволити собі тільки знатні вельможі, для захисту власного життя і здоров'я.
Завжди в охоронці набирали найкращих, найдостойніших, міцних, розумних і мужніх людей суспільства - чоловіків і жінок. Охоронці є елітним корпусом в багатомільйонної армії охоронців. ОСОБИСТИЙ ОХРАННИК - це не просто бездушний «ЛИЦАР». Протягом століть ця гільдія зуміла виробити свою власну філософію, засновану на самовдосконаленні, самопожертву і самовідповідальності.
Думка охоронця завжди відкрита. Він знаходиться в постійному пошуку нових знань і технологій, освоює нові методики і принципи виживання в найважчих умовах. ЙОГО ПЕРЕВАГИ - це доблесть, честь, благородство і чиста совість. Будь-які неетичні або незаконні дії для фахівця в цій галузі не припустимі. Не може бути розмови і про використання будь-яких «допінгових» речовин, які можуть стати перешкодою для виконання своїх обов'язків і використання повного арсеналу своїх сил і можливостей. «Холодний» розум і твереза ​​голова, є не тільки нормою, а й основною вимогою професії. Зовсім не обов'язково, щоб охоронець виглядав як шафа 2х2, з величезними біцепсами, але обов'язково щоб він був тонкий ПОЛІТИК і хороший ПСИХОЛОГ.

СТРАТЕГІЯ І ТАКТИКА ОСОБИСТОЇ ОХОРОНИ

СТРАТЕГІЯ ОХОРОНИ, кількість залучених сил і засобів в кожному конкретному випадку можуть бути індивідуальні, але загальні підходи безпеки залишаються непорушними протягом багатьох століть, і найголовніше з них - «охоронець повинен завжди перебувати поруч з охоронюваним тілом, не залежно від ситуації, що складається і ступеня небезпеки». При цьому охорона може вестися як в явній (ПРЯМИЙ КОНТАКТ), так і в прихованій формі (НЕ ПРЯМИЙ КОНТАКТ) або поєднанням цих методів. На вибір способів і засобів охорони впливає: рівень загрози для Клієнта, його спосіб життя, оточення, вразливі місця і ін. Оцінити ситуацію і призначити адекватні заходи захисту можуть тільки досвідчені експерти безпеки. Охорона може здійснюватися 24 години на добу, а може бути найнята на кілька годин в день - для супроводу на важливу зустріч, нарада ... При цьому може використовуватися зброя, спецзасоби, складне устаткування і техніка. Для охорони однієї VIP-персони може бути залучено відразу кілька охоронців, транспорт супроводу, група технічної підтримки, детективи, психологи, різні вузькопрофільні фахівці, правоохоронні органи і т.ін. Однак Клієнту не варто занадто розслаблятися, необхідно розуміти, що незалежно від кількості і озброєння охоронців, ефективність їх роботи становить лише 15-20% від необхідного рівня безпеки. Решта 70-80% залежать від самого Клієнта. До того ж особливо обережні кілери спершу нейтралізують охоррону, щоб уникнути переслідування і удару у відповідь.

ОСНОВНЕ ЗАВДАННЯ охоронців - передбачити загрозу і не допустити агресію по відношенню до особи, що охороняється, а якщо нападу уникнути не вдалося, застосувати весь свій арсенал навичок і знань для його захисту. Робота охоронця як правило починається з вивчення психологічного портрета Клієнта і його оточення, аналізу можливих загроз і ситуацій, вивчення розпорядку дня і маршрутів пересування, обстеження місць можливого перебування і виявлення вразливостей.

ГОЛОВНА ЗБРОЯ охоронців - це його спостережливість, рішучість і швидка реакція. Вміння розгледіти і відчути найменші зміни ситуації, грамотно оцінити обстановку і оперативно прийняти вірне рішення, не раз рятувало життя не тільки охоронцеві, але і охоронюваній особі. Крім цих якостей, у охоронця повинно бути міцне здоров'я, сталеві нерви і сувора самодисципліна. З людських якостей, необхідних охоронцеві можна назвати: чесність, тактовність, комунікабельність. Далі йдуть такі навички, як досконале володіння прийомами рукопашного бою і діями в надзвичайних ситуаціях, володіння досконало зброєю і технікою, знання основ психології та законодавства ... Список навичок і знань, якими повинен володіти справжній професіонал, можна продовжувати ще довго, але вже і так зрозуміло, що випадкова "людина з вулиці" для такої роботи не підійде.