Про нас

 Історія підрозділу розпочинається зі створення окремого взводу Спеціального підрозділу міліції охорони «Титан» ДСО при МВС України згідно з наказом МВС України від 28.01.1993 року «Про створення спеціальних підрозділів міліції охорони «Титан» та наказу начальника УДСО при ГУМВС України м. Києва від 7 жовтня 1993 року – для охорони та супроводження цінних вантажів і грошових коштів На той час до складу вказаного взводу входило 18 працівників.

Спочатку окремий взвод знаходився в УДСО при ГУМВС м. Києва по вулиці Студентській і здійснював охорону пересувних пунктів обміну валют та супроводження цінних вантажів та грошових коштів відповідно до разових договорів. З 1994 року штат окремого взводу зростав і вже 1 липня 1994 року було створено окрему роту спеціального підрозділу міліції охорони «Титан» УДСО при ГУМВС в м. Києві, яка нараховувала на той час 51 людину особового складу. А у квітні 1996 року було створено спеціальний підрозділ міліції охорони «Титан» на правах окремого батальйону. Штатна численність підрозділу складала 197 одиниць особового складу.

Протягом наступних 12 років підрозділ розвивався, розширював свої функціональні обов’язки та працював за рахунок прийнятих договорів на фізичну, об’єктову охорону та супроводження цінних вантажів, зростала штатна чисельність співробітників. У 2008 році СПМО «Титан» уже складався з двох окремих батальйонів та окремої роти СПМО «Титан». Надалі знову проводились реорганізаційні зміни підрозділу: у 2010 батальйони були об’єднані та створено СПМО «Титан» (на правах полку), а у 2012 році його було перейменовано на Спеціальний полк міліції охорони «Титан» УДСО при ГУМВС України в місті Києві.

Відповідно до Закону України «Про Національну поліцію» та Постанови Кабінету Міністрів України від 13 жовтня 2015 р. № 834 «Питання функціонування органів поліції охорони як територіальних органів Національної поліції та ліквідації деяких територіальних органів Міністерства внутрішніх справ» було створено Управління поліції охорони з фізичної безпеки в м. Києві (далі – УПО ФБ), яке є правонаступником прав та обов’язків за договорами про надання охоронних послуг укладеними СП «Титан» УДСО при ГУМВС України в м. Києві.